Najnowsze wpisy, strona 1


wrz 25 2011 Telefon na kartę
Komentarze: 0

 

Oferty telefonii komórkowej na kartę są cały czas bardzo popularne. Wprawdzie nie są one idealne z punktu widzenia operatora, ale ponieważ jest na nie bardzo duży popyt, produkcja zestawów startowych wciąż trwa. Operatorzy dążą jednak do tego, żeby oferty na kartę stały się bardziej atrakcyjne i opłacalne także dla nich, co zaowocowało wysypem ofert typu „mix”, których każdy operator ma w ofercie kilka. Wiele z nich wciąż jednak nie spełnia oczekiwań klientów, którzy nie chcą być związani umową terminową, a raczej kwotową.

Oczywiście nawet takie rozwiązania mają pewne wady, bo znając złośliwość rzeczy martwych, pieniądze na koncie skończą się właśnie wtedy, kiedy będą najbardziej potrzebne, choć z drugiej strony- jest to doskonały sposób na kontrolowanie swoich wydatków na telefon. Oferty typu mix początkowo były bardzo popularne wśród młodszych użytkowników telefonów. Dziś w tej grupie również mają odbiorców, ale także klienci z wyższych grup wiekowych chętnie sięgają po rozwiązania, które umożliwiają im kontrolę swoich wydatków, nawet za cenę późniejszych rabatów, które przy korzystaniu z telefonu na kartę nigdy nie są tak duże, jak w przypadku numerów abonamentowych. Każde rozwiązanie ma wady i zalety, dość ciężko jest jednak oba rodzaje umów porównać, ponieważ tu wiele zależy od wyboru taryf do porównania, a przede wszystkim od specyficznych oczekiwań klienta wobec operatora.

telefoniczny : :
sie 22 2011 Telefony biznesowe
Komentarze: 0

 

Biznes jest wszędzie, więc i producenci telefonów zadbali o to, żeby prowadzenie firmy było możliwie łatwe przy wykorzystaniu ich urządzeń. Pierwszą firmą, która skierowała swoje produkty do klientów biznesowych było Blackberry, obecnie mające dość silną konkurencję ze strony Nokii. Pozostali producenci także starają się wkroczyć na rynek, ale radzą sobie zdecydowanie gorzej.

Musimy jednak mieć świadomość, że nawet owo „gorzej” oznacza także „całkiem nieźle”. Od dość dawna aparaty wyposażane są w niewielkie aplikacje, które pozwalają otwierać nie tylko popularne formaty MS Office, ale także, co w wielu przypadkach ważniejsze, pliki z rozszerzeniem PDF. Teraz więc ewolucja poszła w stronę udostępnienia zarządzania, a więc głównie obsługi narzędzi internetowych i zaawansowanych komunikatorów, umożliwiających kontakt ze stacjonarnym biurem.

Raczej nie grozi nam przeniesienie biznesu w świat telefonów, bo wciąż nie spełniają one wszystkich zadań, a korzystanie z nich na długa metę nie jest najwygodniejsze, ale w zupełności wystarcza, żeby zarządzić praktycznie dowolną firmą z każdego miejsca na kuli ziemskiej. W najgorszym razie będzie można wydawać polecenia dla upoważnionej osoby w biurze, ale robić to wygodnie, bezpiecznie i szybko.

telefoniczny : :
sie 22 2011 Internet w telefonie
Komentarze: 0

 

Internet nie jest sposobem na poszukiwanie informacji ani źródłem gier, tylko sposobem na życie. Dlatego operatorzy i producenci telefonów komórkowych robią wszystko, żeby dostęp do internetu przez telefon był normą. Tak staje się dzięki pakietom danych i telefonom wyposażonym fabrycznie w przeglądarki, komunikatory i klientów blogów czy portali społecznościowych oraz widgety trybu czuwania.

Wszystkie te dodatki mają zachęcić użytkowników do zostawiania większej gotówki u operatora, ale jednocześnie przecież nie są to pieniądze wydane na nic. Telefony w coraz szerszym zakresie zastępują klasyczne komputery, od których są wprawdzie mniejsze i ogólnie rzecz biorąc nieco mniej wygodne, ale doskonale radzą sobie z komunikacją w czasie rzeczywistym, obsługa maili i podstawowych serwisów internetowych, w tym, co ważne, bankowych i wielu CMS-ów firmowych.

Internety w telefonie to stosunkowo niewielki wydatek, na pewno nie tak luksusowy, jak całkiem niedawno, ale to także zasługa rozwoju sieci przekaźników- żeby internet w telefonie zdobył sobie tylu zwolenników musiał stać się powszechny. Obecnie praktycznie wszędzie tam, gdzie sięga zasięg danej sieci, tam można korzystać z dostępu do sieci za pośrednictwem telefonu.

telefoniczny : :
lip 19 2011 Sam napisz aplikację
Komentarze: 0

 

Różnorodność systemów operacyjnych obsługujących smartfony i inne urządzenia przenośne stwarza pewien kłopot z doborem oprogramowania, ale także na swój sposób likwiduje go. Większość formatów obsługiwanych przez urządzenia przenośne wywodzi się z różnych systemów operacyjnych komputerów, a więc teoretycznie można by było na komputerze napisać sobie dowolna aplikację na telefon. I rzeczywiście, można, nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Coraz więcej osób decyduje się na programowanie własnych aplikacji, choć zazwyczaj nie są one specjalnie rozbudowane. Wystarczy jednak, aby zastąpić standardowe, często niewygodne kalendarze, albo zbudować własny rozkład jazdy autobusów czy choćby listę zakupów.

Być może, że wszystkie te programy na telefon można znaleźć w internecie. Ale zawsze coś, co napiszemy samodzielnie będzie lepiej dostosowane do naszych potrzeb, nawet jeśli nie będzie to oprogramowanie wolne od błędów. Być może warto zastanowić się nad udostępnieniem naszego programu innym, a może jakiś programista-pasjonat zajmie się nim i nasz program stanie się bardziej user-friendly.

Możliwość tworzenia aplikacji dla urządzeń przenośnych jest czymś, co pozwala na stworzenie spersonalizowanego urządzenia, z czego szczególnie chętnie korzystają użytkownicy systemów z rodziny Linux, dla których codzienność przy komputerze też często wiąże się z możliwością napisania prostych programów ułatwiających to, co pod Windowsem trzeba robić ręcznie- w ten sposób także smartfony mogą stać się „osobiste”.

telefoniczny : :
lip 19 2011 Między telefonem a komputerem
Komentarze: 0

 

Telefony komórkowe w coraz szerszym zakresie są w stanie zastępować tradycyjne komputery, a nawet dość nowoczesne laptopy. Wprawdzie wciąż na pewnych odcinkach od nich odstają, ale są też i takie punkty, w których telefony radzą sobie lepiej niż komputery.

Opcja dostępu do internetu przez telefon komórkowy przestała już być luksusem i obsługa komunikatorów, sieci społecznościowych, prognoz pogody albo skrzynek mailowych jest już równie powszechna co możliwość wysyłania SMS-ów. Posiadacze starszych modeli telefonów są pozbawieni części z tych udogodnień, ale obecnie operatorzy przygotowani są na udostępnienie użytkownikom nieco większych zasobów, a nawet zaczynają się zawiązywać pewne bliższe kontakty biznesowe pomiędzy producentami telefonów a oprogramowania, czego najbardziej dobitnym przykładem jest rozwijająca się współpraca między firmami Microsoft i Sony-Ericsson. Na razie szczegóły nie są znane, ale choćby po domenach internetowych można sądzić, że kroi się kolejna rewolucja w punkcie styku telefonów i komputerów.

Szczególnie istotny ten punkt jest dla przedsiębiorców, dla których zabieranie ze sobą komputera w każdą podróż może być uciążliwe, natomiast telefon jest w stanie zapewnić niezbędne minimum kontroli firmowych finansów, kontaktów i realizacji zamówień. Według niektórych zestawień ankietowych smartfony i tablety powoli zaczynają stawać się popularniejsze od tradycyjnych komputerów, a jedyną przeszkodą dla pełnego ich wyparcia będzie zapewne komfort korzystania z niewielkich ekranów przeciwko dużym monitorom.

telefoniczny : :